Start > WYDARZENIA > Spełnione marzenia uczennicy „Staszica”!
Spełnione marzenia uczennicy „Staszica”! PDF Drukuj Email

Daria Izydorczyk, uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem szefową” zorganizowanego przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania panią Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz, Ministra Edukacji Narodowej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Celem konkursu było przełamywanie stereotypów oraz promowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku kobiet.(www.równetraktowanie.gov.pl)

W konkursie wzięło udział ponad 400 uczennic szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem uczestniczek konkursu było wyobrażenie siebie w roli szefowej, przedstawienie  wizji tego, co chcą osiągnąć, wyjaśnienie czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy czy pełnienie innych ważnych życiowych ról. Kapituła konkursu, w skład której wchodzili liderzy i liderki polskiej sceny politycznej i gospodarczej wybrała finałową grupę 20 dziewcząt, które ich zdaniem mają największy potencjał przywódczy. Wśród nich jest właśnie  Daria.
W pracy konkursowej  Daria wcieliła się w szefową wymarzonej Fundacji „Dla nich możemy więcej”, w której to udzielana jest pomoc  tym, którzy jej potrzebują - bez względu na wiek, płeć itd. Dodatkowo, w której dba się o integrację wszystkich środowisk, rozwijane są pasje podopiecznych, dba się o ich potrzeby. Jest to marzenie  Darii, która realizuje się już teraz jako wolontariuszka w wielu lokalnych inicjatywach.

Daria z mamą oraz opiekunem merytorycznym ze strony szkoły Marleną Pujszą-Kunikowską będą miały okazję skorzystać z ciekawego programu  przygotowanego przez organizatorów w Warszawie  m. in  będą to wizyty w Sejmie RP, w firmie Procter and Gamble, udział w warsztatach rozwojowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Gala wręczenia nagród w trakcie pobytu nagrodzonych w dniach 18-20 czerwca 2013r. odbędzie się  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas wręczania nagród uczennica dowie się również, czy oprócz bycia finalistką jest również laureatką I, II lub III miejsca.  Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2013 09:42
 

ODWIEDZINY

Odsłon : 1041287
dpjw.jpg
wtp.png
jugend.jpg


SZUKAJ


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.