W skład Zespołu Szkół Sportowych we Wschowie wchodzi liceum ogólnokształcące, do którego przyjmowani są absolwenci szkół gimnazjalnych. Młodzież zainteresowana edukacją w naszym liceum musi przystąpić do testów, mających na celu ocenę sprawności fizycznej. Wyjątek stanowią absolwenci gimnazjum wchodzącego w skład Zespołu Szkół Sportowych, którzy mają pierwszeństwo w przyjęciu do liceum. Kandydaci muszą także przejść odpowiednie badania lekarskie.

team-538078_1280

Licealiści mają obowiązek zaliczenia programu przewidzianego dla liceów ogólnokształcących. Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia sportowe, jednak od naszych uczniów wymagamy także zdobycia w wiedzy z zakresu wszystkich innych przedmiotów szkolnych. Licealiści biorą udział w zajęciach wychowania fizycznego obowiązkowych dla wszystkich uczniów, a dodatkowo wybierają przynajmniej jedną dyscyplinę sportu, którą pragną trenować. Do wyboru mamy takie sporty jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, pływanie, tenis ziemny, fitness oraz jazda konna. Organizujemy także zajęcia taneczne oraz rajdy rowerowe.

Raz na dwa tygodnie uczniowie biorą udział w wykładach poświęconych zdrowemu stylowi życia. W trakcie tych zajęć doświadczeni pedagodzy przekazują im wiedzę na temat różnych form aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie dowiadują się także, kiedy warto sięgnąć po suplementy diety, na przykład po kompleksy witamin i minerałów oraz w jaki sposób wybierać skuteczne, a zarazem bezpieczne preparaty.